Be yourself

Zastanawiałem się, co dziś napisać. Wziąłem ołówek do ręki, a w radio Sting. W piosence „Englishman in New York” śpiewa: „Be yourself no matter what they say”. Bądź sobą bez względu na to, co mówią. Pomyślałem, że to genialna myśl na dzisiejszy dzień.

Anglik, spacerując piątą aleją, nie odczuwa potrzeby, aby przybrać tożsamość Nowojorczyka. Wyróżnia go akcent, sposób bycia, wybór herbaty i laseczka – nieodłączna towarzyszka spacerów po mieście. Zachowuje swoją wyjątkowość. Ma świadomość siebie i jest sobą bez względu na okoliczności i cenę. Nie zdradza siebie. Nikogo nie udaje. Nie dopasowuje się, gdy zachodzi taka potrzeba lub jest to korzystne. Nie zmienia swoich poglądów, gdy te stają się niewygodne. Nie jest marionetką w rękach innych ludzi. Nie zrażają go ignorancja, uśmieszki i słowa, które kąsają go jak natrętne komary w letni wieczór. „To on jest bohaterem naszych czasów, tylko prawdziwy człowiek może znieść ignorancję i uśmieszki. Bądź sobą niezależnie od tego, co mówią inni…”

W bezbarwnym tłumie ludzi bez twarzy…

Wśród pozerów, komediantów, łgarzy i kuglarzy…

 Bądź sobą!

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>